Listopad 2006

Životopis

25. listopadu 2006 v 16:39 | Lucík
Vystudovala soukromou hotelovou školu. Pohybovou průpravu získala mj. v klasickém baletu Národního divadla. V letech 1983 - 92 byla členkou Kühnova dětského sboru, na hodiny zpěvu chodila k prof. Lídě Nopové, od roku 1996 studuje zpěv u prof. Eduarda Klezly. Debutový singl a také první album Monika vyšlo roku 1993. O rok později získala nominaci na českou Gramy v kategorii Objev roku.
Vydala další tři alba a v r. 2004 se chystá na čtvrté. V letech 1995 - 1998 účinkovala v pražském nastudování muzikálu Dracula, a také v hlavní ženské roli v tomtéž muzikálu v Bratislavě a v Prešově. Dále účinkovala v muzikálu Krysař, v hlavní ženské roli Agnes - v Prešově. Hrála v seriálu Zdivočelá země. Vytvořila roli čarodějnice ve filmové pohádce Princezna ze mlejna II. a objevila se v komedii Kameňák 2. V letech 2002 - 2004 byla představitelkou titulní role v pražském nastudování muzikálu Kleopatra. Za tu byla nominována na cenu Thálie 2002.
V letech 2002 a 2003 získala cenu Skokana roku v anketě Český slavík Mattoni, kde aktuálně obsadila 6. místo. V roce 2004 účinkuje muzikálu Rebelové v Divadle Broadway v Praze hrála Kleopatru.V letech 2004-2006 přijala roli My Lady de Winter v novém muzikálu Tři mušketýři. V letech 2006-.... v muzikálu Noc na Karlštejně hraje královnu Elišku, znovu hraje v divadle Broadway Kleopatru, kde sklízí velký úspěch.Muzikál Kleopatra má 100 nových představení.Další muzikál ve kterém hraje je Angelika.

Angelika? Přece Monika

23. listopadu 2006 v 16:57
Doslova lavinu diskusních příspěvků spustil článek o tom, že Michal David chystá pro Divadlo Broadway nový muzikál Angelika a do titulní role hodlá obsadit Moniku Absolonovou. Postava nezkrotné markýzy, kterou na filmovém plátně nezapomenutelně ztvárnila půvabná Michéle Mercier, leží pisatelům na srdci. Jedni autorovi Absolonovou schvaluji, jiní stejně vehementně vyvracejí, další navrhují úplně jiné muzikálové herečky.
A co na to Michal David, který po Kleopatře a Třech mušketýrech spolupracuje na chystaném muzikálu znovu s libretistou a textařem Lou Fanánkem Hagenem (Tři sestry)? "Tak zapálená diskuse mě hodně překvapila a současně potěšila," uvádí David

Monika je zamilovaná

23. listopadu 2006 v 16:51

Monika Absolonová: Jsem zamilovaná!

Zpěvačka Monika Absolonová (29) je zamilovaná, svého vyvoleného ale tají. Proč? A jak to bylo s její svatbou, rozvodem a rozchody?Jak na tebe působí jaro, Moniko?
Působí na mě hezky. Vždycky na mě působilo hezky. Optimisticky. Nemrznu, když jdu se psem ven...

A láska, která patří k jaru?
A co bys chtěla vědět? (smích)

Slyšela jsem, že jsi prý zamilovaná...
No ano, jsem... Vzhledem k tomu, že jsem byla vdaná a rozvedla jsem se, že jsem chodila s Jardou a všude jsem deklarovala, jak je ten náš vztah bezvadný..., a pak když to nevyjde, tak je to hrozně nepříjemné. Je to nepříjemné jak vzhledem k samotnému rozchodu, tak i k vysvětlování v rodinném kruhu, natož národu...

Takže jméno pana Tajemného neprozradíš?
Nemyslím si, že by to pro lidi bylo až tak zajímavé, to za prvé, za druhé bych se mnohem raději prezentovala svou prací. A za třetí, lidské vztahy jsou tak neuvěřitelně nevyzpytatelné a křehké, že i když si teď myslím, že je to v pohodě, za tři roky to v pohodě být nemusí a já už si nechci číst v novinách "chodila s tímhle a tímhle a tímhle". Prostě to tak nechci a můj partner to taky nechce, jsme takhle spokojení.

Jak dlouho spolu chodíte?
Dlouho. Nebudu to říkat, ale rozhodně to není tak, že by mi zasahoval do předchozího vztahu. Vyhovuje mi, že ho nikdo nezná, že nikam nechodí. Určili jsme si pravidla, která nám vyhovují. Pro mě je vzor Halina Pawlowská. Jednak je to úžasná charismatická žena a za druhé, zná ji každý, ale jen málokdo ví, jak vypadá její manžel. Funguje jí to a já bych takový model taky ráda aplikovala. Nebudu lhát, že jsem sama, ale to je všechno, co k tomu řeknu.

Pojďme se vrátit do minulosti. Jak vzpomínáš na svou svatbu a rozvod s hokejistou Václavem Eiseltem?
Já jsem se záhy vdala a záhy rozvedla. Abych řekla pravdu, už na to moc nevzpomínám. Byla jsem vychovaná tak, že potkám prince, vezmu si ho, budu s ním mít děti a budu šťastná až do smrti. Naši se seznámili, když mamce bylo 17 a tátovi 19, a jsou spolu dodnes. Po nějaké době jsme oba zjistili, že rozvod je nevyhnutelný, oběma nám to nevyhovovalo. Pro mě to byla strašná osobní prohra. Teď mi to přijde až legrační, jak jsem se tehdy trápila. Ale já se fakt trápila.

Co ti pomohlo?
Paradoxně - když jsem se rozvedla, začala jsem víc pracovat. Nikdy jsem nebyla extrémně ambiciózní, ale nechtěla jsem sedět doma a řešit, že jsem opuštěná, že mi ujel vlak a že ty děti už nikdy mít nebudu, opravdu jsem o tom byla hluboce přesvědčená. Tak jsem pracovala. Tahle fáze trvala poměrně dlouho a pak jsem se probrala. Teď to beru tak, že to byla docela sranda.

Jaké máte s exmanželem vztahy?
Báječné. Jsem tři roky rozvedená a jsme kamarádi. Je to skoro až tak, jako bychom nikdy nebyli manželé. Pravda, nevídáme se často, ale když, tak úplně v klidu, bez hysterie a negativních emocí.

A co tvůj další ex, Jaroslav Haštava?
Vypadalo to nadějně, ale bohužel jsme měli diametrálně odlišné pohledy na život. To jsou věci, které nepoznáš hned. Myslela jsem si, že to bude v pohodě, ale nebylo. Pokoušeli jsme se některé rozdíly eliminovat, ale pravda je, že člověka můžeš malinko pozměnit, nikdy ale změnit. Když jste na začátku a funguje chemie, tak máš pocit, že je to On, ale pak jsem zjistila, že není, tak jsme se jednoduše rozešli...

Co tě teď kromě lásky naplňuje, na co se těšíš?
Na Angeliku. Myslím, že se Michalu Davidovi daří skvělá muzika. Má hotovou první polovinu muzikálu a Fanánek k tomu napsal krásné texty. A to je premiéra až příští rok! Bude to určitě skvělá podívaná.

Monika stíhá vařit, hrát i randit

23. listopadu 2006 v 16:47
Zpěvačka Monika Absolonová zpívá a hraje v muzikálu Kleopatra a její honosný kostým Kleopatry skvěle vyzdvihuje její ženské přednosti. "Vypadám sice v kostýmu sexy, ale být v tom tak sešněrovaná je vážně dost husté, nechala se slyšet. Mezi její koníčky patří vaření a venčení psa Kvída. "Mezi mé zájmy patří ovšem i můj přítel, to je jasné," dodává Monika.
PONDĚLÍ: Odpadla nám zkouška v divadle
Každé ráno musím venčit svého psa Kvída. A protože je podzim-zima, tak nerada. Měli jsme mít představení "Den na zkoušku" v divadle Radka Brzobohatého, ale protože jsme bez alternací a kolegyně Laďka Něrgešová onemocněla, muselo se představení zrušit. Tudíž mi odpadla zkouška i představení, ale jela jsem pomoct Lumíru Olšovskému vynosit kulisy. Volný večer jsem zaplnila návštěvou kina. Byli jsme s přítelem na filmu Nabít a zabít - vřele všem doporučuji. Ještě jsem přes den vytelefonovala nějaké věci se svojí manažerkou Lídou a popřála své kolegyni Dáše Podkonické k narozeninám.
ÚTERÝ: Den u plotny
Opět ranní procházka s Kvídem. Kvída venčím minimálně třikrát denně. Buď já, přítel nebo bratr. Dojela jsem na nákup, na poštu, vyřídila nějaké telefony, vařila, pekla švestkový koláč a v poledne se zastavila kolegyně Hanka Křížková a odpoledne kamarádka Kačka Stryková se svým malým synem. Malé dítě do našeho bytu s ostrými hranami je vážně pohroma. A vzhledem k tomu, že maminka je nemocná, tak jsem opět vařila, a to pro celou rodinu resp. dům. Zbytek večera jsem strávila u televize.
STŘEDA: Mám práci na základce
Opět Kvído. Cestou do školy, kam chodím jednou týdně na angličtinu, jsem obvolala pár věcí a stačila i popřát panu profesorovi Klezlovi k narozeninám. Po škole jsem jela na nákup, opět vařila a pekla další koláč (ten švestkový už snědli), vyluxovala chlupy z Kvída a kolem 17 hodiny odjela do Štěchovic na akci jedné základní školy, kde je ředitelem můj bývalý učitel zeměpisu ze ZŠ.
ČTVRTEK: Vystoupení pro nemocné
Hurá! Můžu si přispat, pak musím do divadla za manažerkou vyřídit pár nezbytností, lístky, faktury a tak dále. Pak opět domů vařit a v 16 hodin odjezd do Středočeského divadla v Kladně, kde mám vystoupení na charitativním koncertu pro Nadační fond Doc. Jiřího Janele pro nemocné s krevními chorobami. Večer příjezd domů.
PÁTEK: Hraju v Kleopatře
Kvído, nákup, vaření, žehlení a večer představení Kleopatra v Divadle Broadway.
SOBOTA: Jdu podpořit kamarádku
Mám jednu z mála volných sobot v roce, takže dopoledne strávíme s přítelem a Kvídem doma a budu vařit. Odpoledne se jdeme podívat na Hanku Křížkovou do divadla na muzikál. Večer jdeme na návštěvu ke kamarádovi.
NEDĚLE: Domácí práce
Kvído, vaření, úklid, odpoledne představení muzikálu Kleopatra v Divadle Broadway, kde se klasicky zdržím s kamarády. Okolo 18 hodiny příjezd domů a dál už vám to raději vyprávět nebudu. :)